Ви також можете завантажити цей документ в форматі ".docx".

Для завантиаження натиснуть тут

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Шановні учасники фестивалю Наука на Сцені! Для того, щоб успішно підготуватися до виступу, отримати тези та надати можливість членам журі вірно оцінити Ваш проект Вам необхідно підготувати наступне:

 1. До 3 жовтня 2018 року надіслати на електрону адресу scienceonstageua@gmail.com короткий опис свого проекту українською мовою (не більш, як 800 зн. ) та англійською мовою ( не більш, як 800 знаків) Це потрібно зробити терміново для друку Вашого проекту у Тезах доповідей учасників фестивалю.

У тезах треба вказати: Назву проекту ( не більше 12 слів великими літерами, Times New Roman, розмір шрифту у заголовку 16), Авторів проекту ( один або два автори у алфавітному порядку, кегль 12, Times New Roman, курсив, біля ПІ автора вказати учбовий заклад та місто роботи), Опис проекту ( кегль 14, Times New Roman) Треба коротко вказати: Актуальність, Мету, Що конкретно зроблено або які задачі вирішені, Висновок. Далі вкажіть літературні джерела, а також електронні ресурси, використані у проекті.

Зверніть увагу на те, що Ваш проект має бути перекладеним на англійську мову спеціалістом. Переклади від on-line перекладача прийматися не будуть, тому у збірнику не надрукується ні український ні англійський варіанти.


ЗРАЗОК ТЕЗ

РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ.

Галина Годована

УВК № 161, Центр довузівської освіти, Харків

Робота з дітьми у системі позашкільної та шкільної освіти потребує постійної взаємодії з батьками та…Мета проекту полягає у …Позитивні результати дає практика проведення наступних заходів…Розвинуті наступні здібності… Підвищені наступні показники… Результатом такої успішної співпраці є …

ЛІТЕРАТУРА

 1. Ф. Іванов «Розвиток пізнавальних….» 1998 рік
 2. О. Петров «Назва» 2005 рік
 3. Електронні ресурси : http://rjmfdhfh\

За такою ж схемою подається англійський переклад, який треба розташувати після пропуску двох рядків нижче від переліку літературних та електронних джерел.

УВАЖНО ПРОДИВІТЬСЯ НАСТУПНУ СТОРІНКУ!


 1. До 25 жовтня усі учасники мають підготувати плакат розміром А3 ( це дві сторінки стандартного аркуша А4 ). Роздрукувати на кольоровому принтері Ви його маєте САМІ. На Вашому плакаті рекомендується розмістити інформацію (АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ), що до Вашого проекту за наступними розділами:
 1. До 20 жовтня КОЖНИЙ УЧАСНИК мусить відіслати на електронну пошту: scienceonstageua@gmail.com презентацію 10-15 слайдів з виступом за розділами наданими у пункті 2, а також текстовий файл розміром 2-4 сторінки з детальним описом проекту для ознайомлення членами журі Приклад текстового опису проекту надано нижче. Проект ФУТБОЛЬНИЙ ГАЗОН . Назва презентації та текстового документу має бути Вашим прізвищем: Мельник.doc або Мельник.ppt
 2. Ви також можете роздрукувати листи з презентацією (англійською мовою) на 10-11 аркушах розміром А4 та використовувати їх для доповіді на фестивалі.
 3. Можливо також представити проект за запропонованою Вами схемою. Але зверніть увагу, що плакат буде знаходитися на столі , або парті, яка буде надана кожному учаснику. Ви будете мати змогу використовувати свій laptop, або планшет, або комп’ютер, але може так статися, що усі учасники не матимуть можливості постійного користування електроенергією, тому ваші електронні прилади мають бути зарядженими.
 4. Ми настійно рекомендуємо демонструвати на столі розроблені у Вашому проекті прилади, або будь-які власні розробки або Ваших учнів, наочні посібники, прилади та демонстрації. Додатково Ви можете демонструвати фотографії та усі необхідні матеріали.
 5. Кількість зареєстрованих учасників дорівнює 75, тому кожний доповідач має підготувати коротку доповідь на 10-15 хвилин, англійською мовою, у разі проблем Ви будете мати змогу пояснити проект українською. Для цього Ви мусите мати український варіант презентації та плаката розміром А4 українською (але нагадуємо, що два члена журі взагалі не розуміють української або російської мови). Ви також маєте роздрукувати 10 копій опису вашого проекту англійською мовою, які ви віддасте членам журі, або учасникам, яким буде цікава ваша розробка.
 6. Наступні сторінки присвячена проекту від вчителів із Іспанії. Для зручності ми зробили переклад українською. УВАЖНО ПРОДИВІТЬСЯ ПРОЕКТ!

ФУТБОЛЬНИЙ ГАЗОН

 1. КОРОТКІ ВІДОМОСТІ

У цьому учбовому проекті йде мова про визначення властивостей трави, яка необхідна для вирощування найкращого футбольного газону. Якою ж вона повинна бути?

Різні види трави мають різні властивості. Деякі з цих властивостей і необхідні для футбольного газону, а деякі – не потрібні зовсім. Мета цього проекту – знайти найкращі види трави для футбольного газону та порівняти його морфологію з існуючими видами трави.

 1. ВСТУП

Різні види трави мають різні властивості. Які ж властивості необхідні для газону на футбольному полі?

Для даного проекту Вам необхідно:

 1. ЩО РОБИТИ СТУДЕНТАМ

3.1 Загальні відомості про футбольний газон

Трава для футбольного газону зазнає великих ушкоджень. Її витоптують гравці, ковзаючись та пошкоджуючи поверхню. Незважаючи на це, важливо, аби газон був красивого зеленого кольору весь рік, особливо під час проведення прем’єр-ліги та міжнародних матчів. У світі існує приблизно 8,000 різноманітних видів трави. Але не всі вони використовуються для футбольного газону. Вони повинні мати дві основні властивості – коріння, яке міцно тримається у ґрунті та листя, яке зазнає невеликих пошкоджень під час гри. Вам потрібно буде виростити ідеальну траву для футбольного газону та порівняти її характеристики з тими видами трави, які вже використовуються на футбольному полі.

3.2 Створення ідеальної трави для футбольного газону

Намалюйте траву (кореневу систему, листя, стебла), яка буде ідеальною для футбольного поля. Виконайте наступні пункти:

Знайдіть в Інтернеті зображення трави для того, щоб ознайомитися з основною формою росту трави. Зверніть увагу на те, що трава не повинна зазнавати великих ушкоджень під час гри, а коріння повинно міцно триматися у ґрунті та мати інші необхідні властивості.

3.3 Вирощування футбольної трави

Заповніть ґрунтовою сумішшю половину коробки від дисків та посадіть насіння глибиною 1 см. Поставте закриту коробку вертикально у лоток, заповнений на 2 см водою (щоб ґрунт залишався вологим). Для прикладу, дивіться на малюнок нижче (МАЛ. 1). Залиште її на деякий час (МАЛ. 2) на сонячному підвіконні та періодично слідкуйте за рівнем води. Проведіть таку ж роботу для Плевелу, Свинорию пальчастого, Тонконога однорічного та для інших видів трави, яка росте у вас біля школи або дому. Кожен вид повинен мати окрему коробку та стояти на одному підвіконні.

Щоб прорости та вирости до певного розміру, траві потрібен певний час, тому Ви можете дослідити її. Нижче наведено таблицю з періодами росту окремих видів (МАЛ. 2)

Мал. 2 Період росту

Види

Дні проростання

Дні дослідження

Свинорий пальчастий

11

Більш ніж 30

Тонконіг однорічний

5

30

Плевел

4

30


3.4 Дослідження стовбурів та листя

Вітаємо – Ваша трава виросла! Зараз Вам необхідно зробити два малюнки для видів трави. На першому малюнку необхідно зобразити стовбури та листя, щоб показати, як вони розрослися у коробці від дисків (щоб краще роздивитися, Ви можете відкрити коробку). Інший малюнок повинен містити лише одне стебло та листя.

Дайте відповіді на наступні запитання:

МАЛ. 3 Продихи Тонконога однорічного 100 х

3.5 Дослідження продихів (МАЛ. 3)

Продихи на зворотній стороні листя беруть участь у газообміні рослини. Коли продихи відкриті, рослина отримує вуглекислий газ, а віддає кисень для забезпечення процесу фотосинтезу. Також через відкриті продихи з рослини виводиться вода. Завдяки цьому вода рухається по траві, і цей потік є важливим для поглинання рослиною мінералів. Але у дуже засушливий день та на сухому газоні трава зав’яне та врешті-решт загине, якщо її продихи залишаться відкритими. Велика кількість продихів активізує процес фотосинтезу, але також збільшує ризик в’янення.

Вам потрібно порахувати кількість продихів на усіх видах Вашої трави згідно з наступною інструкцією (МАЛ. 4 – 7):

Покладіть скло під мікроскоп і зробіть збільшення у 400 разів. Відмітьте один продих разом з клітинами навколо нього. Потім зробіть збільшення у 100 разів, окресліть поверхню листка у зоні огляду та порахуйте усі продихи, які знаходяться у цій зоні. Обчисліть кількість продихів на мм2. Виконайте цю операцію з іншими видами трави.

Дайте відповідь на наступні запитання:

3.6 Вивчення кореневої системи

Тепер, коли трава виросла, ми можемо дослідити її кореневу систему. Спочатку Ви повинні намалювати спосіб, у який корені розташувалися у коробці від дисків (Ви можете відкрити коробку, щоб краще роздивитися). Потім Ви повинні намалювати коріння лише однієї рослини. Обережно вирвіть одну рослину та дослідіть її, використовуючи лупу.

Дайте відповідь на наступні запитання:

4. ВИСНОВОК

Ви створили ідеальну траву для футбольного газону та виростили різні види трави, щоб дослідити їхні властивості. Поясніть, який вид трави може називатися «найкраща трава для футбольного газону» у Вашій країні.

Ми вважаємо, що найкращим газоном є монокультура, але, можливо, змішана культура буде кращою. Визначте дві причини, чому змішана культура може буде кращою за монокультуру.